fbpx

FORGOT YOUR DETAILS?

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medyada Sizi Elaleme Dellal Ediyoruz !

Düşük Maliyetli Olması: Reklamların düşük maliyetli olması sebebi ile küçük bir bütçe ile yüzbinlerce kişiye erişilebiliyor.

Ölçülebilir Olması: Televizyon, gazete, radyo ve dergi reklamlarının net olarak kaç kişiye erişildiğini tespit etmek pek mümkün olmuyor. Fakat sosyal medyada verilen bir reklamın kaç kişiye erişildiğini, kaç kişinin tıkladığını, kaç kişinin görüntülediği ölçülebiliyor.
Hızlı Olması: Sosyal medyada reklamlar saatlik, günlük, haftalık ve aylık olarak verilebiliyor. Örneğin; bir marka yarın yapacağı kampanyası için bugünden reklam verip, kampanya başlamadan kısa bir süre içerisinde on binlerce kişiye erişebilir.

Kontrol Altında Olması: Sosyal medyada reklamın; başlatılması, durdurulması ve zamanlanması manuel olarak yapılabiliyor. Reklam başladıktan sonra reklamın hedef kitlesi ve içeriği (metin, görsel, video, ) değiştirilebiliyor.

Kolay Erişim: Dünyada milyarlarca, ülkemizde ise yüz binlerce sosyal medya kullanıcısı var. Bir markanın milyonlarca kullanıcıya kadar sosyal medya reklamları ile erişmesi bir tık kadar kolay.

Demografik Hedefleme: Reklamın doğru hedef kitleye erişebilmesi için; kullanıcıların yaş, cinsiyet, medeni hali, eğitim durumu vs. gibi demografik kriterlere göre hedefleme yapılabiliyor.

Lokasyon Hedefleme: Sosyal medya reklamlarının en önemli avantajlarından biri de reklamın verileceği lokasyonun seçilebiliyor olması. Reklamın verileceği ülke, şehir, ilçe seçilebiliyor.

TOP